Hakkında

SALİH GÜRBÜZ

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden 2006 yılında mezun oldu. 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini, 2016 yılında “Milli Eğitim Bakanlığının Kurumsal İmaj Algısı: Konya Örneğinde Bir Saha Araştırması” isimli teziyle doktorasını tamamladı.

Akademik kariyerine devam ederken, 2004-2017 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda çeşitli kademelerde ingilizce öğretmenliği görevini yürüttü.

2004’de Konya Altınekin Merkez İlköğretim Okulunda,

2006’da Konya Selçuklu Mimar Sinan İlköğretim Okulunda,

2007-2011 yıllarında Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulunda, Konya Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesinde,

2011-2014 yıllarında Konya Meram Şehit Yunus Berber İlköğretim okulunda,

2014-2017 yıllarında Konya Karatay Mehmet Bayır İmam Hatip Ortaokulunda, Karatay Dr. Ali Rıza Bahadır Kız Anadolu İHL’de,

öğretmenlik mesleğini aşkla yürütmüştür.

Artan aşk ve tutkusuyla; 2011’de başladığı doktora çalışmaları ardından 2017’de Yrd. Doç. Dr. olarak başladığı akademideki yolculuğu, 2020 Kasım itibariyle Doç. Dr. olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde devam etmektedir.  Aynı zamanda 2017’den beri Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2017 yılında Kurum İmajı Bileşenleri ve Belirleyicileri isimli doktora tezinden üretilmiş ilk ulusal kitabını yayınladı.

2017’de Research Methods and Techniques in Public Relations and Advertising,

2018’de Public Relations and Advertising Theories: Concepts and Practices,

2019’da Public Relations In The Networked Publics isimli uluslar arası kitaplarda bölümleri yayınlandı.

2020’de Prof. Dr. Enderhan KARAKOÇ ve Dr. Öğr. Üyesi Onur TAYDAŞ’ın editörlüğünde çıkan “Toplumsal Hareketler ve Medya Kavramlar, Kuramlar ve Tartışmalar”  isimli kitapta Doç. Dr. Bayram Oğuz AYDIN ile “Yeni Toplumsal Hareketler ve Twitter İlişkisi: #boycottpuma Örneği” başlıklı yayını ile yer almıştır.

Bu kitap bölümlerinde sırasıyla Survey as a Quantitative Research Method başlığı ile anket tekniğini; The Use of New Communication Technologies in Impression Management for Digital Publicity: A Study on Turkey Home Project başlığı ile İzlenim Yönetimi üzerine ve The Use of Digital Storytelling as a Public Relations Tool for Corporate Reputation: TheSample of Tat Gıda Farmer Stories başlığında ise kurumsal itibar üzerine, “Yeni Toplumsal Hareketler ve Twitter İlişkisi: #boycottpuma Örneği” başlıklı çalışmada ise dünyaca bilinen Puma markasının İsrail Futbol Federasyonunun sponsorluğuna karşı Twitter üzerinden gelişen bir toplumsal hareket üzerine araştırmalar yapmıştır.

Çeşitli ulusal ve uluslararası hakemli akademik dergilerde Halkla İlişkiler, Sosyal Medya İletişimi, Kurum İmajı, Siyasal İletişim, Dijital Tanıtım, Kişilerarası İletişim alanlarında makaleleri yayınlanmıştır. Yayınlanan bilimsel çalışmalara bu site üzerinden ulaşılabilir.

Salih GÜRBÜZ,  akademik kariyerinin yanında 2004’den beri Bölgesel radyolarda aile, eğitim, iletişim, insan, şehir konularında kültür-sanat ve düşünce formatında radyo programları hazırlayıp sunmakta, yerel ve ulusal gazetelerde köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Yaptığı bazı radyo programları ise; “Beyin Fırtınası Yarışma Programı”, “Gecenin Seyri” haber-aktüel- yorum programı,  “Önüm Arkam Sağım Solum Hayat” aktüel programı, “Ne Olsun” aktüel- haber programı, Şehir Konuşmaları eğitim, iletişim programları olarak kısaca sıralanabilir.

Bu web sayfasında yazarın akademik yayınlarına ve gazetelerde yayınlanmış çeşitli yazılarına ulaşılabilir.

İletişim bilgileri:

e-mail: gurbuzsalih@hotmail.com

Akademik Sosyal Medya Hesabı: https://konya.academia.edu/SalihG%C3%BCrb%C3%BCz

Bir Cevap Yazın