Hakkında

SALİH GÜRBÜZ

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden 2006 yılında mezun oldu. 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini, 2016 yılında “Milli Eğitim Bakanlığının Kurumsal İmaj Algısı: Konya Örneğinde Bir Saha Araştırması” isimli teziyle doktorasını tamamladı. 2017 yılında Kurum İmajı Bileşenleri ve Belirleyicileri isimli doktora tezinden üretilmiş ilk ulusal kitabını yayınladı.

2017 yılında Research Methods and Techniques in Public Relations and Advertising, 2018’de Public Relations and Advertising Theories: Concepts and Practices ve 2019 yılında ise Public Relations In The Networked Publics isimli uluslar arası kitaplarda bölüm yazarlığı yaptı. Bu kitap bölümlerinde sırasıyla Survey as a Quantitative Research Method başlığı ile anket tekniğini; The Use of New Communication Technologies in Impression Management for Digital Publicity: A Study on Turkey Home Project başlığı ile İzlenim Yönetimini ve The Use of Digital Storytelling as a Public Relations Tool for Corporate Reputation: TheSample of Tat Gıda Farmer Stories başlığında ise kurumsal itibar üzerine araştırmalar yapmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası hakemli akademik dergilerde Halkla İlişkiler alanında makaleleri yayınlanmıştır.

2004’den beri Bölgesel radyolarda aile, eğitim, iletişim, insan, şehir konularında kültür-sanat ve düşünce formatında radyo programları hazırlayıp sunmakta, yerel ve ulusal gazetelerde köşe yazıları yayınlanmaktadır. Salih GÜRBÜZ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sinema TV Bölümünde öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Halkla ilişkiler, sosyal medyada halkla ilişkiler uygulamaları, imaj, kurumsal imaj, aday imajı özel ilgi alanlarıdır.

Bu web sayfasında yazarın akademik yayınlarına ulaşılabilir.

İletişim bilgileri:

e-mail: gurbuzsalih@hotmail.com

Akademik Sosyal Medya Hesabı: https://konya.academia.edu/SalihG%C3%BCrb%C3%BCz

Bir Cevap Yazın